همه چیز درباره‌ آرد نول

درباره آرد گندم
درباره آرد گندم
17/12/2020
انواع آرد
انواع آرد را بشناسید
29/01/2024
درباره آرد گندم
درباره آرد گندم
17/12/2020
انواع آرد
انواع آرد را بشناسید
29/01/2024

آرد در هرم غذایی روزانه‌ی مردم جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد. آرد گندم اساسی‌ترین ماده‌ی تشکیل دهنده‌ی نان است. از نشاسته، غلات، حبوبات و غیره نیز می‌توان آرد تهیه کرد. گندم در گذشته به کمک سنگ و بعد آسیاب‌های آبی و دستی به آرد تبدیل می‌شد و در حال حاضر با دستگاه‌های مدرن آسیاب می‌شود و مورد مصرف قرار می‌گیرد. امروزه انواع متنوعی از آرد‌ها وجود دارند و در شکل‌های متفاوتی همچون چاودار، ذرت، جو و غیره در دسترس مردم قرار می‌گیرند. نه تنها در ایران بلکه درکشور‌های خارجی نیز این ماده، از اهمیت به خصوصی برخوردار است. آرد‌ها از نظر ظاهری شبیه به هم هستند و تشخیص بعضی از آن‌ها از هم بسیار دشوار می‌باشد.

 این شباهت‌ها در انواع آرد‌های قنادی هم یافت می‌شوند. انواع متنوع آرد قنادی از نظر ترکیبات مواد مختلف مثل پروتئین، نشاسته، مواد معدنی و… دسته‌بندی و به بازار عرضه می‌شوند. هدف ما در این محتوا، صحبت در ارتباط با نوعی آرد است که با نام آرد نول شناخته می‌شود. اگر برای شما سوال است که آرد نول چیست باید بگوییم که این آرد یکی از انواع آرد سفید قنادی است که از مجموع گندم‌های سخت و نرم تهیه می‌شوند.گروه پارسی نام آکام یکی از برترین و معروف‌ترین تولید‌کنندگان با کیفیت‌ انواع آرد مخصوصا آرد نول می‌باشد. هدف از تاسیس شرکت آکام، جلب رضایت و خشنودی مشتریان است. اگر شما مشتاق به کسب اطلاعاتی در خصوص آرد نول هستید، با مطالعه‌ی ادامه‌ی محتوا ما را همراهی کنید.

آرد نول چیست

آرد از اهمیت ویژه‌ای در محصولات غذایی برخوردار است.

بررسی تفاوت آرد نول با آرد قنادی

حال که با تعریف آرد نول آشنا شدید خوب است بدانید که تفاوت آرد نول با آرد قنادی چیست؟ ابتدا باید با تعریفی جداگانه هر کدام از این دو آرد را مورد بررسی قرار دهیم. آرد قنادی از انواع آرد‌های ساخته شده توسط گندم نرم می‌باشد که دارای بافتی بسیار سبک و لطیف می‌باشد و پروتئین یا گلوتن کمتری نیز دارد. آرد قنادی برای پخت انواع شیرینی و کلوچه استفاده می‌شود و کیک پرتقالی با آرد گندم از کیک‌های معروف جهانی می‌باشد. در ادامه به تفاوت آرد نول با آرد قنادی می‌پردازیم:

 • آرد قنادی از ذرات نازک و نرم‌تری تشکیل می‌شود اما آرد نول دارای مواد تشکیل دهنده‌ی یکنواختی می‌باشد.
 • موارد استفاده و کاربرد آرد نول برای تهیه‌ی مواد غذایی مصرف می‌شود اما موارد مصرف آرد قنادی به علت سبوس بسیاری که دارد، برای شیرینی مصرف می‌شود.
 • آرد قنادی سطح گلوتن پایینی دارد اما آرد نول دارای گلوتن بسیار بالایی می‌باشد.
 •  آرد قنادی برای سیستم گوارشی بسیار مفید می‌باشد اما موارد مصرف آرد نول به خاطر وجود املاح معدنی، ویتامین‌ها، پروتئین و… فرق دارد و به علت طبع گرم گندم بسیار خون‌ساز می‌باشد.
 • آرد نول از گندم ساخته می‌شود اما ترکیبات آرد قنادی از نشاسته است.
 • و…
آرد نول چیست

آرد نول از قسمت واقع شده در مرکز آندوسپرم گندم تشکیل می‌شود.

موارد استفاده و کاربرد‌ آرد نول چیست؟

اکنون وقت آن فرا رسیده است که بگوییم کاربرد آرد نول یا موارد مصرف آرد نول چیست؟ در ابتدا بهتر است ذکر کنیم که این آرد از جمله آرد‌های بسیار ممتاز و ایده‌آل مصرفی موجود در بازار می‌باشد. آرد سفید قنادی دارای ترکیبات بسیار ارزشمندی همچون کلسیم، آهن و غیره می‌باشد. آشنایی با این ترکیبات مفید می‌تواند در پخت مواد غذایی مناسب، بسیار کاربرد داشته باشد و برای سلامتی بدن نیز بسیار سودمند است. این آرد را می‌توانید در پخت نمونه‌های متفاوت نان، شیرینی، ماکارونی و غیره استفاده کنید.

آرد نول

آرد سفید قنادی را برای تولید انواع محصولات غذایی استفاده می‌کنند.

ویژگی های آرد سه صفر کدامند؟

اگر کنجکاو هستید که بدانید آرد سه صفر چیست و ویژگی های آرد سه صفر کدامند بهتر است بگوییم که آرد سه صفر همان آرد نول می‌باشد. این آرد دارای سبوس بسیار و مواد پروتئینی دانه‌ی گندم می‌باشد. آرد سه صفر بسیار نرم می‌باشد. محصولات تولید شده توسط آرد نول، به علت دارا بودن گلوتن فراوان، بسیار مستحکم، منعطف و در عین حال ترد و خوشمزه هستند. آرد سفید قنادی را بهتر است در مکان‌های دور از رطوبت، خشک، تمیز و دور از هجوم جانوران موذی نگهداری کنید. قرار دادن این محصول در درون ظرف شیشه‌ای بسیار مناسب می‌باشد. آرد 000 سبک‌تر از آرد نول می‌باشد و به همین دلیل در نان استفاده نمی‌شود.

اطلاعات تکمیلی در مورد تفاوت آرد نول با آرد سفید

حتما شما مشتاق هستید که بدانید تفاوت آرد نول با آرد سفید چیست؟ بعد از شناخت مشخصات و ویژگی‌های آرد نول اکنون زمان آن رسیده است که در مورد آرد سفید صحبت کنیم. آرد سفید دارای رنگ بسیار روشن و شفاف می‌باشد. این نوع آرد برخلاف آرد نول بدون سبوس، خالص و کاملا سفید است. آرد سفید مخصوص تولید انواع حلوا و شیرینی در منازل، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها می‌باشد. آرد سفید در مقابل سایر آرد‌های خبازی پروتئین بیشتری دارد. میزان ماندگاری آرد سفید به علت وجود سبوس اندک در مواد اولیه بسیار کاهش پیدا می‌کند و به صورت استاندارد باید این آرد را در مدت شش ماه مصرف کرد. در حالیکه مدت ماندگاری کوتاه، از مضرات آرد نول می‌باشد.

آرد نول چیست

آرد سفید برخلاف آرد نول سبوس ندارد.

آرد سفید قنادی و آرد ستاره

اگر مشتاق به شناخت تفاوت آرد نول و ستاره هستید باید بگوییم که ساختار و موارد مصرف این دو آرد با هم تفاوت دارند. ترکیب آرد ستاره از آندوسپرم گندم و پوسته‌ی آن تشکیل می‌شود اما آرد نول فقط از آندوسپرم گندم تشکیل شده است. موارد مصرف آرد ستاره را می‌توانید در شیرینی، کیک و انواع نان فانتزی بیابید. ساختار محصولات تولید شده توسط این آرد بسیار انعطاف‌پذیر، نرم و اسفنجی می‌باشد. با استفاده از این نوع آرد شما می‌توانید استفاده از بهبود دهنده‌ها را به مقدار قابل توجهی کم کنید.

آرد نول چیست

تفاوت آرد نول و ستاره در کاربرد آن‌ها می‌باشد.

حال که با تفاوت انواع آرد با یکدیگر آشنا شدید بهتر است با آرد بکار رفته در انواع غذا‌ها هم آشنا بشوید:

 • برای تهیه‌خمیر پیتزا با آرد گندم باید بهترین آرد گندم را حدود سه مرتبه الک کرده و سایر مواد را به آن بیفزایید. برای طرز تهیه پیتزا خونگی با آرد گندم یا طرز تهیه خمیر پیتزا اصل خانگی عالی باید از بهترین مغازه آرد را تهیه کنید. در طرز تهیه خمیر پیتزا با آرد گندم باید نکاتی همچون مدت زمان پخت آن را در نظر بگیرید.
 • برای طرز تهیه خمیر یوفکا با آرد گندم  باید توسط خرید آرد گندم این نوع غذا را بپزید و مواد افزودنی را درون آن بریزید و غذا را آماده کنید.
 • برای طرز تهیه‌ برشتوک با آرد گندم بهتر است آرد را با روغن تفت دهید.
 • برای طرز تهیه‌ حلوا با آرد گندم باید در ابتدا آرد را به تنهایی بر روی اجاق تفت دهید.
 • برای  تهیه زولبیا با آرد گندم باید آرد گندم را همراه با ماست، بکینگ پودر و سایر مواد مخلوط کنید.
 • برای تهیه‌ فرنی با آرد گندم، ترکیب آرد، آب، گلاب و شکر بر روی شعله قرار می‌گیرد و پخته می‌شود.
 • برای پخت شیرینی دانمارکی با آرد گندم بهتر است از آرد سفید گندم استفاده کنید.
 • برای طرز تهیه‌ پنکیک با آرد گندم بعد از ترکیب مواد و افزودن آرد و بکینگ پودر باید آن را در تابه‌ قرار دهید تا طلایی و پخته شود.
 • برای تهیه دونات با آرد گندم باید شیر، آرد، شکر و خامه را باهم ترکیب و پس از استراحت در تابه‌ی مناسبی بریزید.
 • و…

برای تهیه‌ی آرد مخصوص پیتزا باید به کیفیت آرد دقت کنید. برای خرید آرد مخصوص پیتزا باید به عواملی مانند قیمت آرد مخصوص پیتزا دقت شود.

برای خرید آرد مخصوص رستوران باید قیمت آرد مخصوص رستوران را مدنظر قرار دهید و آرد مخصوص رستوران را باید از بهترین برند تهیه کنید.

آرد نول

آرد گندم از پر‌کاربرد‌ترین آرد‌های مصرفی می باشد.

بهترین آرد را از کجا بخریم؟

بسیاری از تولید کنندگان محصولات غذایی سوالی در ذهنشان نقش می‌بندد که آرد نول از کجا بخریم؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا خوب است که جهت خرید آرد نول یا خرید آرد سه صفر، به مراکز معتبر اعتماد کنید. شما را با ویژگی‌های گروه پارسی نام آکام آشنا ‌می‌کنیم. گروه پارسی نام آکام فعالیت خود را در زمینه‌ی تولید انواع آرد از سال 1389 آغاز کرده است و هم اکنون با نظارت مدیران و تلاش پرسنل جوان در حال فعالیت می‌باشد.

 گروه آکام با ارائه‌ی آرد نول با کیفیت توانسته برترین نام را از خود به جای بگذارد. شما می‌توانید از طریق خرید آنلاین آرد گندم نیاز خود را تامین کنید. شما می‌توانید از این شرکت خرید آرد گندم کیسه ای را نیز انجام دهید. قیمت آرد گندم به قیمت غلات بستگی دارد. میزان خالص بودن بر قیمت آرد نول اثر می‌گذارد . خرید آرد 000 از این شرکت می‌تواند بهترین تجربه را در قیمت آرد سه صفر در ذهن شما ثبت کند. قیمت آرد 000 در این مجموعه بسیار مناسب می‌باشد. امیدواریم با مطالعه‌ی این محتوا و کسب اطلاعاتی در مورد آرد نول رضایت کسب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *